Instrukcja obsługi BIP

Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej (SGBIP) jest ogólnodostępnym portalem internetowym, o którym mowa w art. 9 ust. 1, ust. 3 oraz ust. 4 pkt. 1-2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacze do zarządzania założonym na portalu kontem, a także odsyłacz do mapy serwisu.
  2. Menu głównego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony.
  3. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotów, artykuły, formularze rejestracji, logowania itp.

Podstawowym przeznaczeniem portalu jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP. Do informacji tych można dotrzeć poprzez wyszukiwarkę znajdującą się po prawej stronie witryny.

Po rejestracji na stronie użytkownik ma możliwość komentowania treści na SGBIP takich, jak zamieszczone artykuły czy pliki, a także może publikować swoje wypowiedzina udostępnionym w niedalekiej przyszłości forum dyskusyjnym. Rejestracja nie jest wymagana do zapoznawania się z materiałami udostępnionymi na stronie głównej BIP.

Zamieszczone na stronie dane podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP oraz artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli

  1. tożsamością osoby wytwarzającej zasób (lub odpowiadającej za jego treść),
  2. tożsamością osoby, która udostępniła zasób na SGBIP,
  3. czasem udostępnienia zasobu na SGBIP.
Czas wytworzenia: 08-07-2014
Czas udostępnienia: 11:33 08-07-2014